Highend CRM with low cost tools

Pátek: 17:00 - 17:45 Actionable

Bjoern Sjut shows a dozen tricks and tips to push you from just sending email newsletter to implementing highly automated CRM – but on a low cost infrastructure. From eye openers on subject line and send time to leveraging post view tracking in emails to understand what mails convert beyond the click. From simple tricks in email template setup to leveraging external data sources like weather data for marketing automation. Bjoern will ensure that all tips are practical – showing real life applications – and present quick wins you can implement tomorrow alongside practical insights on how high end CRM implementations are done – and how you can find a very cost efficient route to leverage its potential.

Bjoern Sjut

Když jsme se zeptali v MailChimpu, kdo dělá technicky nejzajímavější věci s jejich produkty, bez přemýšlení řekli – Bjoern a agentura Finc3. A Bjoern přiveze sakra praktickou přednášku pro všechny, které zajímá CRM řešení a zvýšení výkonu e-mailingu.

Ptali jsme se lidí v Mailchimpu na to, kdo dělá na světě nejzajímavější věci s jejich produktem. Doporučili nám Bjoerna. Uslyšíte proč!